PÉČE O PLEŤ PODLE VĚKU


 

Proč nám stárne kůže?

Proč nám stárne kůže?

Naše kůže je takový ochranný plášť našeho organismu. Působením vnitřních a vnějších vlivů dochází od dětství až do dospělosti k neustálým kožním změnám. Funkční změny probíhají ve vnitřní vrstvě kůže. Přirozené schopnosti pokožky s přibývajícím věkem klesají. Buňky postupně ztrácí schopnost samoregenerace a klesá i odolnost vůči vlivům životního prostředí a bakteriím. Následek je suchá pleť, stále hlubší vrásky a postupná ztráta elasticity.

 

 

 

 

 

Stárnutí pleti zatím nelze zastavit. Lze však výrazně zpomalit správnou péčí a volbou kosmetických přípravků. Vy sami proto máte na svou pleť větší vliv, než samotný proces s tárnutí.

 

Péče o pleť v pubertě

 

Do věku 20 let je pokožka většinou výborně tonizovaná a hydratovaná. V tomto věku je nutné pleť hlavně správně čistit, desinfikovat a chránit. Žádné speciální vyživování ani regenerování není zatím potřebné. Za nejčastějším problémem pleti pubertálního věku - akné je zvýšená tvorba kožního mazu, který následně ucpává póry.   Péče o pleť v pubertě

 

Péče o pleť ve dvaceti

V tomto věku nastává čas, kdy je dobré začít uvažovat o své pleti o několik kroků dopředu. Nejpozději okolo dvacátého roku by samotná péče o pleť měla být každodenní samozřejmostí. Pokud se chceme dlouho radovat z krásné pleti bez vrásek, je třeba mladou pokožku chránit a hydratovat. Není nutné začít používat na mladou pokožku hned příliš intenzivní kosmetické prostředky, na druhou stranu to ale neznamená, že na ni můžeme nanášet cokoli. Základem krásné pleti je její čištění, hydratování a také nezbytné zajištění ochrany před zvyšujícím se UV zářením. U aknózní pleti je potřeba použít přípravky s lehce kyselým až neutrálním PH, které také obsahují složky zabraňující zánětům. Se zvyšujícím se věkem se snižuje produkce elastinu a kolagenu a proto je nutné zařadit do péče krémy hydratační s antioxidanty. Velmi pozitivní vliv na udržení svěžesti mladé pokožky mají také vitamíny A, C, E.

 

Péče o pleť po třicítce

Okolo třicítky již obnovovací schopnost pleti pomalu slábne. Pokud tedy chceme zachovat pokožce její svěžest a pevnost, nezbývá než zařadit silnější prostředky. Součástí ošetření se tak stává aplikace čistících peelingů a hydratační masky. Pokožka totiž nejenže postupně ztrácí elasticitu, ale také schopnost vázat vlhkost. Okolo očí se objevují první vrásky. Je proto vhodné začít korigovat barevné nestejnosti krémy, které zároveň pleť rozjasní a drobné vrásky zacelí. Zpevňující krémy postupně nahrazují ty původní hydratační. Před spaním by již jako samozřejmost mělo být použití nočního krému, který pleti dodá potřebné výživné látky k její regeneraci. Vzhledem k tomu, že okolí očí patří mezi vůbec nejtenčí a nejcitlivější oblastí pokožky, stárneme v těchto místech rychleji. Tato místa je nutno ošetřovat krémem se speciální výživou.

 

Péče o pleť po čtyřicítce – omlazování 

V těchto letech naše pleť stále více ztrácí pružnost, neboť klesá produkce kolagenu a elastinu, takže vrásky, hlavně ty mimické, jsou ještě výraznější. Pleť pomalu ztrácí barvu a vypadá jakoby unaveně. Estrogen v organismu také ubývá, takže je potřeba doplňovat pleťovým buňkám látky pomáhající v jejich hydratační regulaci.
V tomto období si pleť žádá opravdu zvýšenou pozornost a péči. Nyní je velmi důležitý správný výběr opravdu kvalitních kosmetických přípravků, které dokážou i nadále udržet mladistvý vzhled tváře, krku i dekoltu. Při výběru přípravku je potřeba dbát, aby osahovaly omlazovací složky. Například kyselina listová (vitamin B9) pomáhá při obnově kožních buněk. Kolagen pleť zpevní a hydratuje. Retinol (vitamín A) pomáhá regeneraci buněk, produkci kolagenu a v konečném důsledku má zásluhu na vypínání vrásek. Ideální je dopřát si pravidelně profesionální ošetření s preparáty jako jsou séra nebo ampulky. Vzhledem k vysoce koncentrovaným účinným látkám a snadnému vstřebávání do hlubších kožních vrstev je účinek patrný na první pohled.

 
Péče o pleť po čyřicítce

 

Péče o zralou pleť po padesátce

PÉČE O ZRALOU PLEŤ PO PADESÁTCE

Po padesátce dochází k dalšímu prohlubování vrásek. Pleť je stále matnější a stává se sušší a hrubší. Po menopauze a konci produkce estrogenů dochází ke snížení množství elastinu a kolagenu v pleti, a to rychlostí asi 5% ročně. Slábne i činnost mazových žláz. Takže kůže dále ochabuje a díky gravitaci vznikají převisy kůže na tvářích, bradě a očních víčkách. 
Nyní je nutno přistoupit na ošetření se silnými omlazujícími účinky. Díky tomu, že věda i v tomto odvětví postupuje mílovými kroky, není ani v tomto věku nutné se vzdávat mladistvého vzhledu bez nutnosti podstupovat plastickou operaci. Dnes jsou k dispozici preparáty umožňující doslova omládnout o několik let. Například Trend Edition Contour je absolutní novinkou na trhu s anti-aging produkty. Vybrané peptidy v kombinaci s rostlinnými extrakty pomáhají přetvořit poškození kůže, konsolidují ji z hloubky a poskytují mladistvou a vypjatou pleť. Další důležitou trojicí složek ošetření jsou: kolagen, kyselina hyaluronová a aminokyseliny.

 

 

 

 

Neodkládejte pravidelnou návštěvu kosmetičky. Získáte tu nejen profesionální péči s pomocí špičkové kosmetiky JANSSEN, ale zároveň i rady a informace o nových produktech a trendech.

 

Bez-nazvu-8

(c) Kosmetika Blanka 2014

Novinky