RADY A TIPY


KOSMETIKA


 

 Proč nám stárne kůže?  

Péče o pleť podle věku

Naše kůže je takový ochranný plášť našeho organismu. Působením vnitřních a vnějších vlivů dochází od dětství až do dospělosti k neustálým kožním změnám. Funkční změny probíhají ve vnitřní vrstvě kůže. Přirozené schopnosti pokožky s přibývajícím věkem klesají. Více čtěte zde.

     

 Co nejlepšího můžete udělat pro svou pleť?

Pořádně se vyspat!

Opravdu, díky pravidelnému spánku a správným kosmetickým krokům (postupům) můžete dosáhnout lepšího vzhledu pleti vcelku snadno.

Během spánku se do celého těla vyplavuje hormon melatonin, který je často nazývám “hormonem proti stárnutí“. Více čtěte zde.

             
 

Základy péče o okolí očí. Ve dvaceti hydratujte, po třicítce vyživujte.

Příliš mnoho přípravků může pleť zbytečně zatížit, existuje ale jeden, který by do své kosmetické rutiny měl zařadit každý. Vhodně vybraný krém, gel nebo balzám totiž dokáže zázraky s citlivou pletí očního okolí i s naší celkovou vizáží. V každém věku. Více čtěte zde.

  MLADISTVÁ PLEŤ  

 Nová vize pro mladistvou pleť

Firma JANSSEN COSMETICS inspirována nejnovějšími výsledky genetického výzkumu, dekódovala tajemství mladistvé krásy. Tato nová edice poskytuje bezprecedentní ochranu kůže. Více čtěte zde.

             
   

Chcete si udržet mladistvý vzhled? Bez čisté tváře to nejde. 

Když si pořizujete nejrůznější omlazující krémy, rozjasňující séra a make-upy, které si poradí s rozšířenými póry, pak vězte, že možná jen vyhazujete peníze oknem. Pouze dokonale čistá pleť může využít všech kladů pěstících přípravků a již sama o sobě působí zdravě a jemně bez dalších zásahů. Více čtěte zde.

   

Návštěvy u kosmetičky: kdy začít a proč vytrvat?

Koupila jste si poukázku ke kosmetičce a čekáte, že odejdete ze salonu mladší a krásnější? Takhle to bohužel nefunguje. Jako příjemnou relaxační službu si hýčkání v salonu občas dopřejte, ale aby "kosmetika" opravdu fungovala, musí jít o pravidelnou péči. Jinak vyhazujete peníze. Více čtěte zde.

             
Muz

   

I mužská pleť vyžaduje speciální péči

Naše společnost se vyvíjí a muži se mění. Kosmetické salóny ani plastická chirurgie již nejsou výsadou žen, to samé lze říci i o domácí péči o tělo i pleť. I muži se totiž chtějí líbit a snaží se přizpůsobit prostředí, ve kterém se pohybují. Více čtěte zde.

 

   Oci-tuzka

  

Jak používat tužku na oči – tipy a triky

Nejprve si ujasníme, co všechno se dá špatnou aplikací tužky na oči způsobit. Popravdě, není toho málo, proto se spíše vyplatí si malování linky velmi promyslet a dát si na něm záležet. Linka nesmí být nikdy příliš tmavá, ostrá až hrubá nebo velmi nápadná. Více čtěte zde

             

Parfémy


 

             
   

 10 faktů, které možná nevíte o parfémech

Víte, kdy vznikly parfémy, jaké jsou nejčastější a nejoblíbenější ingredience světových parfumářů a kde se bere třeba pižmo nebo ambra? Představujeme deset zajímavých faktů o parfémech. Více čtěte zde

       

Zdraví 


Aloe_vera_photo01  

ALOE VERA: KRÁLOVNA ROSTLIN

Aloe se v dlouhé historii lidstva považovala za rostlinu s blahodárným účinkem na lidský organismus, údajně se měla používat již v 5. tisíciletí před Kristem ve východních zemích okolo Středozemního moře. První zachované písemné svědectví o jejích účincích podává sumerská hliněná tabulka z města Nippur datovaná do doby okolo roku 2200 před Kristem a posléze Eberův papyrus z roku 1552 před Kristem. Více čtěte zde

   Tele-2  

 COLOSTRUM – ZDROJ ŽIVOTA

Colostrum neboli česky mlezivo je tekutý sekret, který se vytváří v mléčných žlázách u samic všech savců včetně lidí. Pro mnoho živočišných druhů je pití Colostra životně nezbytné, protože je podmínkou, aby jejich mláďata přežila několik prvních kritických dnů po porodu. Více čtěte zde

Bez-nazvu-8

(c) Kosmetika Blanka 2014

Novinky